۲۰ درصد کرمانی های برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده اند

جلسه شورای معاونین با محوریت بررسی تفاهم نامه برنامه های اجرایی سال ۹۸ برگزار شد.
تیر ۱۱, ۱۳۹۸
“جلسه شورای اداری بخش ماهان ” برگزار گردید.
تیر ۱۵, ۱۳۹۸

۲۰ درصد کرمانی های برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده اند

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال استان شنبه ۱۵ تیر دکتر حسین زین الصالحین  مدیرکل ثبت احوال استان  در  برنامه رادیویی میکروفن صبح  اعلام نمودند، جمعیت استان کرمان تا پایان سال گذشته سه میلیون و ۲۵۳ هزار و ۳۴۲ نفر بوده،که در حال حاضر ۲۰ درصد از جمعیت استان کرمان شامل ۵۰۰ هزار نفر برای دریافت کارت هوشمند ملی هیچ اقدامی انجام نداده اند که این مساله باعث بروز مشکلاتی برای آنها می شود.

همچنین ایشان گفت : این افراد برای دریافت خدمات از دستگاه های دولتی و بانک هایی که به پایگاه جمعیتی کشور لینک هستند با مشکل مواجه می شوند. و با تاکید بر این مطلب که سریال های  کارت ملی قدیم حذف شده است، گفت: از مردم می خواهیم در اسرع وقت به منظور ثبت نام برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند.

وی افزود:درحال حاضر ۹۱ دفتر پیشخوان دولت  و دفاتر پست در استان  کرمان در زمینه ی ثبت نام کارت هوشمند ملی ارائه خدمات می نمایند. در حال حاضر کار صدور کارت هوشمند ملی در کشور به صورت بومی توسط یک شرکت دانش بنیان در حال انجام است. بین ۲.۵ تا سه میلیون کارت پشت چاپ می باشد و به زودی کارت افرادی که ثبت نام کرده اند به دستشان می رسد و اولویت در این زمینه با ثبت نام اولی میباشد.

دکترحسین زین الصالحین یادآور شد: افرادی که ثبت نام را انجام داده اما هنوز کارت هوشمند ملی را دریافت نکرده اند در مسیر کارهای اداری دچار مشکل نمی شوند، زیرا این افراد می توانند با ارائه رسید ثبت نام و کد رهگیری درج شده در رسید و اصل شناسنامه کارهای خود را انجام برسانند.

وی با اشاره به اهمیت دریافت کارت هوشمند ملی از مردم خواست این مساله مهم را در دستور کار خود قرار دهند.

دکتر زین الصالحین گفت : افراد در صورت مفقود شدن کارت هوشمند ملی می توانند برای المثنی این کارت  به ادارات شهرستان ها مراجعه نمایند.

Powered by WPeMatico

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.